Artykuły papiernicze

6 sierpnia 2020 Bisnes i Praca


W każdym biurze niemal bez przerwy należy uzupełniać papiernicze artykuły, jak zszywki do zszywaczy, papier do drukarki, a także długopisy, ołówki, segregatory itp.

Zamówienia najpotrzebniejszych artykułów papierniczych

Chyba żadne biuro nie byłoby w stanie sprawnie działać bez artykułów papierniczych i biurowych. Dostarczenie zatrudnionym gadżetów w postaci wszelkich długopisów, teczek, spinaczy, koszulek czy bloków jest podstawowym zadaniem firmy. Brak zapasu biurowych akcesoriów doprowadziłby wszak do jej sparaliżowania. Każdy z pracowników powinien mieć do dyspozycji więcej niż po jednej sztuce biurowych artykułów. Dzięki temu nie będzie marnował czasu na poszukiwania nowego długopisu, gdy skończy się tusz w tym poprzednim. W szufladzie drukarki zawsze powinien znajdować się natomiast papier, by drukowanie i kopiowanie dokumentów przebiegało sprawnie.

Co powinno obejmować zamówienie

Wśród biurowych gadżetów i akcesoriów można zastosować rozróżnienie na te absolutnie konieczne oraz te, będące jedynie dodatkiem. Rolą tych ostatnich jest podniesienie komfortu pracy. Jeśli chodzi natomiast o to, skąd można zamówić dekoracyjne artykuły biurowe, najlepszym pomysłem będą sklepy online, które na ogół oferują niższe ceny. Artykuły, których obecność w biurze wydaje się obowiązkowa, to między innymi: długopisy z niebieskim tuszem, pisaki do białych tablic biurowych, segregatory oraz teczki, papier do drukowania, zszywki oraz spinacze do papieru, a także przeźroczysta taśma klejąca, klej w sztyfcie, notatniki czy nożyczki. Akcesoria tego typu na ogół uzupełnia się co kilka miesięcy lub raz do roku.

Jaką ilość artykułów należy zamawiać?

By nie pozbawić żadnego z zatrudnionych narzędzi do pracy, najlepiej zamawiać nieco więcej artykułów niż prognozowane zużycie, chyba że nie pozwalają na to względy finansowe. Liczbę produktów w zamówieniu ustala się w oparciu o liczbę pracowników. W pierwszej kolejności należy zatem policzyć każdą zatrudnioną osobę. Następny krok to ustalenie przybliżonego czasu zużycia danego artykułu. W przypadku długopisu czas ten zazwyczaj wynosi około miesiąca. Na jednego pracownika powinny przypadać dwie sztuki długopisu. Karton papieru do drukarek zawiera natomiast pięćset kartek. Jednak osoba prawdopodobnie zużyje około czterech z nich dziennie, co w ciągu miesiąca daje już około 80 kartek. Jeśli w biurze pracuje 30 osób, potrzebne będzie przynajmniej pięć kartonów na miesiąc.

Podczas kompletowania zamówienia należy wykonać te obliczenia dla każdego z działów w firmie. Nie zapominajmy o projektantach czy marketingowcach. Kolejny ważny artykuł papierniczy w każdym biurze to pliki na dokumenty. Jedno opakowanie mieści zazwyczaj sto sztuk. Przeliczając zapotrzebowanie na nie, weź pod uwagę standardową przepustowość pracy w biurze. Dla trzydziestoosobowego zespołu prawdopodobnie będziesz potrzebować trzy do czterech opakowań w każdym miesiącu. Na tej samej zasadzie możesz dojść do wniosku, że ten sam zespół w ciągu miesiąca zużyje trzy pudełka zszywek do zszywacza.

Dowiedz się więcej na https://dbajokregoslup.eu/artykuly-papiernicze_nuoe.k

6 sierpnia 2020 Bisnes i Praca

0 Komentarze