Hoker fryzjerski

8 maja 2020 Bisnes i Praca

Jeśli pragniemy wywołać pozytywne wrażenie na klientach odwiedzających nasz salon fryzjerski lub gabinet kosmetyczny, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na umeblowanie wnętrza. Wpływa ono nie tylko na ogólny odbiór naszego biznesu, ale również na wygodę i komfort pracy. A jeśli jest jakiś mebel, który na pewno powinien się znaleźć na liście naszych zakupów, jest nim hoker, zwany również taboretem kosmetycznym albo fryzjerskim. Aby wybrać jego najlepszy model dla naszego biznesu musimy wiedzieć czym wyróżnia się to miejsce siedzące i co powinniśmy sprawdzić przed jego zakupem?

Czym wyróżnia się hoker?

Kiedy używamy słowa hoker, mówimy o ruchomym krześle, którego poziom możemy regulować i które bardzo często jest wyposażone w kółka. Jednak różni się od tradycyjnego mebla tego rodzaju, ponieważ ma znacznie mniejsze siedzenie. Nie znaczy to, że jest mniej wygodne — wręcz przeciwnie. Musimy także wiedzieć, że lwia część dostępnych na rynku taboretów fryzjerskich/kosmetycznych nie posiada oparcia. Dzięki temu są kompaktowe, można je ukryć praktycznie wszędzie, a służą wsparciem w zawodzie wykonywanym w głównej mierze w pozycji stojącej. Osiągana za ich pomocą wygoda znacznie poprawia jakość usług i przyczynia się do dobrego nastroju pracowników.

Decydujemy się na hoker — co musimy sprawdzić?

Hoker musimy wybierać przede wszystkim z myślą sobie lub o konkretnym pracowniku, który będzie z niego korzystał. Ale istnieje kilka cech najważniejszych, które zawsze musimy uwzględnić podczas decyzji.

Profil siedziska

Oferta hokerów jest szeroka, więc powinniśmy się spodziewać bardzo wielu profili siedzisk, spośród których przyjdzie nam wybierać. Większość właścicieli salonów fryzjerskich i kosmetycznych decyduje się na rozwiązania okrągłe lub przypominające siodło. Te ostatnie możemy z pełną odpowiedzialnością polecić, ponieważ wymagają od siedzącego zachowania wyprostowanej postawy, czyli wpływają pozytywnie na zdrowie. W przypadku okrągłego hokera dużo łatwiej o garbienie się i inne szkodliwe wykrzywianie pleców. Jeśli jesteśmy przekonani co do zakupu taboretu, warto rozważyć model Ayala S3 zaprojektowany tak, aby dostarczyć maksymalnej wygody i dbać o zdrowie. A jeśli bardziej zależy nam na wersji wielozadaniowej, możemy wybrać wariant z oparciem, który wykorzystamy również jako krzesło biurowe.

Kontrola wysokości

Dzisiaj manualna kontrola poziomu siedziska jest stosowana w każdym modelu hokera. Rozbieżności pojawiają się dopiero w przypadku zakresu tej kontroli. Widełki wysokościowe powinniśmy zawsze dostosowywać do wzrostu danej osoby. Jeśli znowu idzie o sprawy techniczne, postawny na regulację w oparciu o pompę gazową lub silniczek pneumatyczny — są najbardziej wytrzymałe.

Solidna realizacja i klasa poszczególnych elementów

Jeśli chcemy przyciągać klientów nienagannym wyglądem salonu, również hokery muszą prezentować się nieskazitelnie. Jeśli nie będą czyste lub materiał został uszkodzony, wpłynie to na odbiór całego wnętrza. Aby tego uniknąć zawsze wybierajmy najlepsze gatunkowo, solidne materiały, które nie sprawiają problemów podczas czyszczenia. Jeśli chodzi o hokery, warunki te spełnia dobrej jakości skaj oraz poliuretanowa pianka.

Zobacz hokery fryzjerskie w ofercie AYALA: https://ayala.com.pl/produkty/taborety-fryzjerskie/

8 maja 2020 Bisnes i Praca

0 Komentarze