Jak wybrać segregator na dokumenty?

30 czerwca 2020 Bisnes i Praca

Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest bardzo ważne nie tylko w firmie, lecz również w domu. Jeszcze do niedawna wszelkiego rodzaju dokumenty były przechowywane w opisanych teczkach. Jednak coraz bardziej popularne do przechowywania dokumentów stają się segregatory. Czym się kierować podczas wyboru? 

Ważna rola segregatora

Dokumenty nie zależnie czy w firmie czy w domu prywatnym najczęściej trzymane są w segregatorach. Dzięki temu można bez problemu znaleźć poszukiwany dokument. Czy wybór odpowiedniego segregatora jest trudny? Pozornie wydaje się, iż wybór tego narzędzia do archiwizacji dokumentów jest bardzo łatwy. 

Rozmiar tego akcesorium do przechowywania dokumentów jest bardzo ważny. Najczęściej w sprzedaży można  znaleźć segregatory w rozmiarze A4. Mniej popularne są segregatory o innej szerokości, ale bez problemu można je zakupić w każdym sklepie z akcesoriami biurowymi.   

Idealna segregacja dokumentów

Segregator jest idealnym narzędziem do sprawnej organizacji dokumentów, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnego dokumentu w krótkim czasie. Do biura najlepsze będą skoroszyty, które posiadają uchwyt na grzbiecie dzięki temu można bez problemu wyciągnąć go spośród wielu innych stojących obok. W warunkach biurowych niezbędny jest segregator, który posiada etykietę.

Czym jeszcze kierować się podczas zakupu?

Na rynku artykułów biurowych można znaleźć bardzo dużo różnych segregatorów, tym samym ciężko jest wybrać dobry produkt w dobrej cenie. Czym kierować się podczas wyboru idealnego skoroszytu?

Podstawowym kryterium powinna być jakość wykonania okładki. Na rynku obecnie można znaleźć dwa  typy okładek: 

  • introligatorską
  • nie oprawioną z litej skóry bądź tektury. 

Zawsze lepiej jest zakupić lepszej jakości narzędzie do archiwizacji- osłuzy więcej niż 2 czy 3 lata. Kolejną ważną kwestią jest mechanizm na którym bazuje segregator. Warto wybrać skoroszyt, który posiada półautomatyczny mechanizm (zwalniany jest przy użyciu drobnej wajchy)- pozwala to na dłuższe i mniej problemowe użytkowanie tego narzędzia do archiwizacji. 

Idealny podział tematyczny dokumentów

Bardzo duże znaczenie ma również podział dokumentów na tematy i kategorie- co daje możliwość usunięcia jednego bądź większej ilości dokumentów bez konieczności zmiany całego rozkładu. Podział tematyczny dokumentów ułatwiają etykiety zamieszczone na grzbiecie segregatora. 

Idealnym rozwiązaniem wpasowującym się w nowoczesne trendy w biurze są neonowe segregatory. Należy również pamiętać w nich o etykietkach umieszczanych na grzbiecie. Podczas wyboru nowoczesnego segregatora do biura można wybierać spośród różnych mechanizmów wpinania kartek. Na rynku dostępne są skoroszyty z mechanizmem:

  • dźwigowym z dociskaczem
  • ringowy,
  • dociskowym

Ważny rozmiar grzbietu oraz zamki ringowe

Rozmiar grzbietu segregatora jest ważny ponieważ im jest szerszy tym więcej dokumentów można w nim zmieścić. W skoroszytach ważne są również pierścienie na które nakłada się kartki i się je zaciska. Można znaleźć narzędzia do sprawnej segregacji dokumentów z okrągłymi pierścieniami bądź w kształcie litery D. 

Wydawać by się mogło, iż wybór odpowiedniego segregatora na dokumenty to decyzja w 5 minut. Warto jednak poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego narzędzia do przechowywania dokumentów. Sprawdź ofertę sklepu Lobos: https://sklep.lobos.pl/organizacja-dokumentow/segregatory,cat226486.html

30 czerwca 2020 Bisnes i Praca

0 Komentarze