Tablica magnetyczna

8 maja 2020 Bisnes i Praca

Decyzja w sprawie wyboru tablicy magnetycznej nie jest łatwa. Musimy orientować się w jej najważniejszych cechach, ponieważ nawet jeden szczegół może znacznie zmienić jakość oraz zakres używalności wyrobu tego typu. Dlatego warto wcześniej poświęcić chwilę na dowiedzenie się, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą tablicę?

Odpowiednia rama

Rama jest jednym z głównych elementów składowych tablicy magnetycznej i ma znaczny wpływ na jej funkcjonalność. Dlatego już tutaj musimy podjąć pierwszą ważną decyzję. Do wyboru mamy:

  • ramę aluminiową,
  • ramę drewnianą.

Drewno jest kuszącą opcją, ponieważ jako naturalny materiał bardzo dobrze się prezentuje i dlatego jest często wybierany. Jednak musimy mieć na uwadze to, że o drewno musimy dbać, nie jest tak wytrzymałe jak aluminium i sprawia więcej problemów przy czyszczeniu. W przypadku aluminium dostajemy materiał na długie lata i nie brudzący się za bardzo. Warto tutaj sięgnąć po wersję anodowaną, dzięki czemu metal nie będzie szarzał z czasem.

Powierzchnia do pisania

Tablica magnetyczna jest tyle warta co blacha, która została użyta do jej wyprodukowania. Jakby nie było, to na niej będziemy zapisywać swoje notki i to jej musza trzymać się magnesy. Aby nie sprawiało nam to problemu, blacha musi być dokładnie równa oraz nie może poddawać się naciskowi. Warto rozważyć kupno modelu, który można ścierać na sucho. W jego konstrukcji zastosowana jest płyta porowata, dzięki której blacha jest jeszcze trwalsza i przez lata zachowuje równą powierzchnię.

Informacje dodatkowe

Przyjrzeliśmy się najważniejszym elementom tablicy magnetycznej, ale to nie wszystko, co warto wiedzieć. Istotnym detalem konstrukcyjnym są rogi — wybierajmy takie tablice, w których są one zaokrąglone (jeśli decydujemy się na aluminium, jest to szczególnie ważne). Warto też postarać się, aby głowice tych zaokrągleń były wykonane z plastiku. Zapewni nam to większe bezpieczeństwo.

Zobacz: Tablice magnetyczne w ofercie Alibiuro: https://alibiuro.pl/tablica-magnetyczna-i-suchoscieralna

Jeśli zaś wybieramy tablicę do placówek pracujących z dziećmi, powinniśmy zainteresować się klejem, który został użyty do złożenia wszystkich części produktu w całość. Ważne, żeby był bezpieczny i nie ulatniały się z niego związki chemiczne mogące zagrozić zdrowiu podopiecznych.

Tablica magnetyczna i jej zalety w szkole

Mimo że ze szkołą kojarzą nam się przede wszystkim tradycyjne tablice kredowe, wersje magnetyczne dają dużo więcej możliwości. Po pierwsze pozwalają na używanie magnesów, a zatem przyczepiania do tablicy dodatkowych informacji wydrukowanych na kartkach lub zdjęć związanych z lekcją. Po drugie (w przypadku wersji suchościeralnej) można pisać po nich mazakami, co jest dużo wygodniejsze i precyzyjniejsze od używania kredy.

Podstawa w przedsiębiorstwie

Wykorzystanie tablicy magnetycznej w firmie jest tak popularne, że nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania bez niej. Każde spotkania i pomysły na nich przedstawiane wiążą się z zapisywaniem ich na tablicy. To samo tyczy się różnej maści wykresów i obrazowego przedstawiania sytuacji. A jeśli weźmiemy pod uwagę flipcharty, czyli tablice magnetyczne z dodatkowymi papierowymi planszami, prowadzenie firmowych spotkań stanie się jeszcze bardziej owocne.

Tablica magnetyczna w domu — dobry pomysł?

Każda rodzina w jakiś sposób organizuje sobie dzień. Przy wykorzystaniu tablicy magnetycznej stanie się to jeszcze łatwiejsze. Możemy wybrać mniejszy model do kuchni i zawieszać na nim najważniejsze informacje i przypomnienia albo większy do przedpokoju lub pokoju dziecięcego. W ostatnim wypadku tablica świetnie sprawdzi się jako wsparcie w nauce dla naszych pociech.

8 maja 2020 Bisnes i Praca

0 Komentarze