W czym pomaga Izba Gospodarczo-Handlowa?

6 marca 2023 Gospodarka

Jak dobrze wiemy handel i gospodarka idą ze sobą w parze. Mówimy tutaj o dwóch elementach, które mimo wszystko wzajemnie się łączą, dając nam do dyspozycji szereg różnych rozwiązań i narzędzi, które pozwalają nam inwestować w dane przedsięwzięcie, które znajduje się na rynku lokalnym. Taka mniejsza inwestycja nie wydaje się niczym złym, zwłaszcza jeśli mamy pewność, że opracowany przez nas Plan działania faktycznie się powiedzie. Tutaj można mieć niemałe wątpliwości, zwłaszcza jeśli nie posiadamy odpowiednich rezerw finansowych, które mogłyby pomóc nam w pełnej finalizacji naszego planu.

Pomoc, którą warto przyjąć

Jeśli więc staniemy przed perspektywą porzucenia pomysłu inwestycji, lepiej jest rozejrzeć się za określoną izbą gospodarczą, która może być rozwiązaniem naszych problemów. W tym wypadku jednak, żeby nawiązać takie konkretne relacje biznesowe, trzeba najpierw dołączyć do takiego stowarzyszenia firm a dopiero potem oczekiwać jakiś realnych możliwości, które pozwolą na rozwiązanie wielu problemów. Z pewnością już samo wejście w taką grupę daje, nam możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy co dla samego inwestora wydaje się kluczowym pomysłem. Warto się liczyć z tym, że odpowiedni pomysł jest możliwy do realizacji, dlatego też nie powinniśmy się obawiać i od razu stawiać na bezpośrednie rozwiązania, które faktycznie mogą przełożyć się na późniejsze wyniki finansowe. Izba Gospodarczo-Handlowa to przede wszystkim odpowiedzialność, która spoczywa na członkach zarządu zwłaszcza w momencie, gdy dany przedsiębiorstwa składa odpowiedni wniosek z prośbą o dołączenie do takiej organizacji.

Negocjacje to trudny początek

Już sam ten krok jest bardzo istotnym działaniem pokazującym, że pewne rozwiązania lokalne można, dzisiaj skutecznie wykorzystać mając pewną pomoc biznesową, która jest w zasięgu naszej ręki. W ten prosty sposób każdy wie, jak zainwestować pieniądze, ale liczy się przede wszystkim kreatywność i konkretny pomysł, który są stanie zaakceptować inni członkowie takiej grupy. W tym wypadku trzeba więc przekonać potencjalnych zainteresowanych o szansach na realizację danego planu co z pewnością może przełożyć się na akceptację takiego pomysłu lub jego odrzucenie w zależności od tego, czy znajdzie się ktoś, kto wyłoży na to pieniądze. Nie da się jednak ukryć, że jest to realna metoda i możliwość, z której warto skorzystać, dlatego też nie powinniśmy się zrażać tylko przedstawić swój projekt biznesowy i poczekać na decyzję osób, które chciałyby dołączyć do takiego projektu. Na pewno daje to jakąś szansę na to, że projekt zostanie zrealizowany.

POZOSTAŁE FIRMY ZRZESZONE W POWIATOWEJ IZBIE GOSPODARCZEJ Z MYŚLENIC

Inne przedsiębiorstwa czy to handlowe, produkcyjne czy firmy usługowe stowarzyszone są w lokalnej Izbie Gospodarczej Ziemi Myślenickiej (IGZM) to:

  • Sklep sportowy - Negra.pl, 
  • Mleczek.pl - sklep ze sprzętem do pielęgnacji ogrodów, 
  • Agro-Partner Głogoczów - sklep ze sprzętem rolniczym 
  • Rowery-Arkus.pl - Hurtownia i sklep rowerowy w Myślenicach
  • Siedem Smaków - Restauracja Myślenice
  • Talaga - firma inżynieryjno-budowlana
  • Gościeniec Tenczyn - Pensjonat
  • Elhurt Plus - Hurtownia Elektryczna
  • Alfa Sp. z o.o. - Instalacje Elektryczne

Artykuł partnera

6 marca 2023 Gospodarka

0 Komentarze