WROCŁAW: Piwowarstwo złota!

16 marca 2020 Kultura

Wkrótce we Wrocławiu zostanie otwarte wyjątkowe miejsce. Miejsce, gdzie ludzka troska i czas zmieniają chmiel w złoto. Jest to Browar Stu Mostów, całkowicie autorskie przedsięwzięcie, które przywraca zapomniane tradycje piwowarskie poprzez wykorzystanie oryginalnej technologii i stylu rzemieślniczego.

Niespiesznie, zgodnie z autorskimi recepturami miłośników złotego trunku, warzy się doskonałe piwo w otoczeniu czerwonej cegły i wysokich stropów klimatycznych, postindustrialnych wnętrz.

"Produkcja rzemieślnicza jest droższa niż produkcja, ponieważ jest to zupełnie inny cykl. Obawy dotyczą skrócenia czasu produkcji do 14 dni, podczas gdy browary rzemieślnicze warzą piwo przez jeden lub nawet kilkadziesiąt miesięcy; zależy to od rodzaju browaru. Widać więc, że rzemieślniczy proces warzenia piwa jest wymagający, ale ostatecznie smak piwa jest jedyny w swoim rodzaju. Ten smak wynika z doskonałej jakości, która jest dla nas najważniejsza".

mówi Grzegorz Ziemian, współwłaściciel i pomysłodawca Browaru Stu Mostów.

Jak się to wszystko zaczęło?

Pomysł powoli "warzył", jak prawdziwe rzemieślnicze "stare piwo". Zaczęło się od marzenia - Grzegorz i Arletta Ziemian pragnęli stworzyć markę, która uosabiałaby dobry smak, lokalne wartości i solidne rzemiosło. Odwiedziwszy wiele targów spożywczych i browarniczych, spotkali doskonałego partnera, firmę BrauKon, która dzięki innowacyjnej technologii umożliwia warzenie piwa według tradycyjnych receptur. Lokalizacja i umiejętność uwolnienia twórczego potencjału miejsc i ludzi jest dla nas kluczowa od samego początku. W sumie nie chodzi tylko o piwo, ale o szczęście i szacunek dla twórcy, smaku i kultury!

Browar Stu Mostów znajduje się we Wrocławiu, mieście z wieloma tradycjami piwowarskimi, w budynku dawnego kina "Wodomierz".  Klimatyczne, ceglano-czerwone wnętrza zostały zrewitalizowane i przekształcone w przestrzeń, w której jednocześnie warzy się piwo i można go degustować. Zwiedzający mogą nie tylko zadowolić swoje kubki smakowe degustując złoty napój w pubie, ale także zaspokoić swoją ciekawość obserwując cały proces produkcji.

Przedsięwzięcie przywrócenia tradycji piwowarskich już dawno przekroczyło granice zwykłej piwiarni. W rezultacie przekształciła się ona w przestrzeń, w której ludzie komunikują się, dzielą swoją wiedzą i doświadczeniem. Browar Stu Mostów jednoczy wszystkich i przekazuje pozytywną energię! Dlatego ludzie pracujący w browarze postanowili nakręcić film w inspirujących, lokalnych miejscach, a jednym z nich jest PURO Hotel Wrocław. Jesteśmy "Szczęśliwi!", by być częścią kreatywnego Wrocławia! 

Szybko zbliża się otwarcie browaru. Pub, w którym każdy będzie miał okazję skosztować wyśmienitych trunków angielskich i niemieckich producentów, otworzy swoje podwoje 14 listopada. Premiera piwa z logo "Browar Stu Mostów" odbędzie się w grudniu! Początkowo piwo będzie dystrybuowane tylko na skalę lokalną, jednak w przyszłości pojawi się na polskich rynkach.

Dlaczego "Browar na sto mostów"?

"To dlatego, że chcemy budować mosty między tradycją i nowoczesnością, kulturą i ludźmi, lokalnym i globalnym". Setki mostów!"

inicjatorzy Browaru odpowiadają zgodnie. Trzymamy kciuki za przywrócenie smaku i zapraszamy wszystkich na piwo we Wrocławiu! Bo zgodnie ze słowami słynnego polskiego profesora nie istnieje, jeśli nie spróbujesz ☺.

16 marca 2020 Kultura

0 Komentarze