20 Animowanych filmów, które musisz oglądać ze swoimi dziećmi, zanim dorosną

4 czerwca 2020 Rozrywka

Nigdy nie jesteś za stary na oglądanie kreskówek, ale niestety okno czasowe, w którym dzieci będą przytulać się do ciebie na kanapie i oglądać z tobą jedną z nich, jest krótsze niż myślisz. Zanim przejdą do większych i głośniejszych hitów, upewnij się, że dodasz te najlepsze filmy animowane do swojej listy ulubionych.

Oczywiście, istnieją klasyczne filmy Disneya i Pixara, które pochodzą z niektórych z najbardziej trwałych piosenek i postaci we wszystkich filmach dla dzieci (animowane lub nie). Ale są też wspaniałe filmy z mniejszych studiów. Animacja poklatkowa, w szczególności, jest obszarem z dużą ilością eksperymentów; jeśli twoje dzieci lubią rzeczy, które są nieco dziwne lub przerażające, filmy animowane poklatkowe używają swoich cech domku dla lalek do opowiadania nieco straszniejszych historii. Albo, jeśli szukasz czegoś, co młodsi pokochają, studia claymationowe używają okrągłych, blobowatych postaci do zabawnych komedii. A animacja to także miejsce, gdzie dzieci mogą próbować historii z całego świata, od japońskiego Studia Ghibli po brytyjskie Aardman Animations. Podczas gdy dzieci są pochłonięte opowieściami, ty możesz podziwiać techniczne cuda i zobaczyć, jak daleko zaszła forma sztuki

Frozen II (2019)

Przez Frozen to film, którego dzieci po prostu nie mogą odpuścić, czy Frozen II - który szczegółowo opisuje podróż Elsy, by odkryć korzenie i głębię jej mocy - mógłby być jeszcze lepszy? Piosenki też mogą przewyższać oryginał.

Twoje imię i nazwisko (2016)

Dla starszych, film ten opisuje dziwny związek pomiędzy dziewczyną o imieniu Mitsuha, która mieszka w wiejskim miasteczku, a chłopcem o imieniu Taki, który mieszka w mieście. Kiedy ta dwójka zaczyna marzyć o sobie, muszą się dowiedzieć, czy to, co widzą, dzieje się w prawdziwym życiu. Ten uznany film pochodzi z Japonii, jest dostępny z dubbingiem lub z napisami.

Moana (2016)

Moana wyrusza w podróż morskiego bohatera z potworami i półbogami, a wszystko to za pomocą ścieżki dźwiękowej do kilku chwytliwych utworów napisanych wspólnie przez Hamiltona Lin-Manuela Mirandę. Co możesz potem powiedzieć swoim dzieciom poza tym, że "Jesteś mile widziany?"

Film LEGO (2014)

Czy istnieje bardziej żartobliwy film - animowany czy nie - niż film LEGO? Byłoby ci ciężko go znaleźć. Nieważne, czy kiwa głową do kolekcjonerów LEGO z lat 80-tych, czy jest to film o superbohaterach, ten jest gagiem od ściany do ściany w bloku, w kwadratowym opakowaniu.

Jak trenować swojego smoka (2010)

Łatwo jest wyrzucić z wioski wikingów z południa i podziwiać projekty różnych smoków, ale ten film naprawdę zaczyna się dziać, gdy smoki latają - i można iść na przejażdżkę, przelecieć się w powietrzu.

Fantastyczny pan Fox (2009)

W tej poklatkowej adaptacji ukochanej książki dla dzieci Roalda Dahla wszystko wygląda na to, że zostało wykonane ręcznie z taką starannością, prawie jak gdybyś bawił się najbardziej skomplikowanym domkiem dla lalek na świecie, zamiast oglądać film.

Koralina (2009)

Ten upiorny, poklatkowy flick sympatyzuje z trudną częścią dzieciństwa: Coraline jest w wieku, w którym jest na tyle dorosła, by bawić się i odkrywać na własną rękę, ale wciąż pragnie zwrócić na siebie uwagę rodziców - a kiedy są dla niej zbyt zajęci, szuka towarzystwa zaczarowanej "innej matki", która zdaje się oferować jej wszystko, czego pragnie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają kilkadziesiąt i prawie dziesięć lat - wiek rzadko spotykany w filmach animowanych.

Ściana E (2008)

Jest tak wiele do kochania o Wall-E: Nie tylko mały robot czyszczący Ziemię jest jedną z najbardziej natychmiastowych postaci, ale jego kosmiczna przygoda jest również jednym z najpiękniejszych filmów Pixara (co wiele mówi). Imponująca sekwencja otwarcia jest również prawie niemy, więc nawet maluchy mogą uchwycić, co się dzieje.

Inkredeniowie (2004)

Bohaterowie tego filmu nie tylko walczą ze złymi facetami z fajnymi supermocarstwami, ale także uczą się pracować razem jako rodzina. Rzuć to następnym razem, gdy twoje dzieci zostaną wplątane w kłótnie rodzeństwa lub odmówią wykonywania swoich obowiązków.

Kurczak Run (2000)

Od ich głupkowato wyglądających twarzy do sposobu, w jaki wpadają w panikę, wszystko, co te kury robią, jest z natury zabawne. Dodajmy do tego brytyjski dowcip Petera Lorda i Nicka Parków (słynnych twórców Wallace'a i Gromita) i mamy idealną komedię rodzinną.

The Iron Giant (1999)

Ten film, o chłopcu, który zaprzyjaźnia się z gigantycznym robotem z kosmosu, nawiązuje do klasycznej formuły kid-meets-misundersider (pomyśl E.T.) - i, jak najlepsze w tym gatunku, daje potężne szarpnięcie za serce, więc może zechcesz mieć pod ręką kilka chusteczek. Zabawny fakt: Głos robota to przedsławny Vin Diesel, więc możesz zaszokować swoje dzieci, ujawniając, że Iron Giant i Groot to naprawdę ta sama osoba.

Księżniczka Mononoke (1997)

Tantiema Disneya jest wspaniała, ale jeśli szukasz księżniczki z nieco większym oomfem, ta została wychowana przez wilki i jest na misji, aby chronić swój las przed tymi, którzy wyczerpują jej środowisko naturalne. Teraz to jest #PrincessGoals.

Seria "Toy Story

Twoje dzieci będą bawić się wybrykami wszystkich zabawek na ekranie. Ty natomiast będziesz musiał stłumić swoje łzy, gdy zauważysz ich właściciela, Andy'ego, dorastającego tuż poza ekranem i pamiętaj, jak szybko idzie ta cała sprawa z rodzicielstwem.

Król Lew (1994)

Z otwierającego się "Koła życia" i jego parady zwierząt na afrykańskiej równinie, można powiedzieć, że Król Lew będzie epicki - i dostarcza. Ponadto, Blizna jest jednym z najstraszliwszych złoczyńców, którzy kiedykolwiek łaskotali dzieci.

The Nightmare Before Christmas (1993)

Bez względu na to, czy założysz ją na Halloween czy na Boże Narodzenie (lub jedno i drugie!), ta przerażająca bajka w klimacie poklatkowym to taka, którą możecie oglądać razem przez ich nastoletnie lata gotyckie.

Batman: Maska Fantazji (1993)

Jeśli masz w domu fana superbohatera, który nie jest gotowy na wielkie przeboje, ten oceniany przez PG film jest bardziej dopasowany do młodszych widzów, a jednocześnie nadal jest pełną napięcia historią Batmana. Otrzymuje też punkty za fajne komiksy w stylu Art Deco.

Beauty and the Beast (1991)

Był to pierwszy film animowany nominowany do Oscara za najlepszy film i nietrudno się domyślić, dlaczego tak się stało - zwłaszcza, że ma jedne z najlepszych piosenek Disneya, dzięki współpracy siłowej kompozytora Alana Menkena i autora tekstów Howarda Ashmana. (Kto nie spędza dnia nucąc "Be Our Guest" po tym, jak go usłyszą?)

Mój sąsiad Totoro (1988)

Japoński film, autorstwa ukochanego reżysera Hayao Miyazaki, śledzi dwie siostry, które wprowadzają się do nowego domu i spotykają tam dziwne i wspaniałe stworzenia. Ponieważ te nowe przyjaciółki nie są groźne ani pełne niebezpieczeństwa, jest to kolejny dobry film do obejrzenia z najmłodszymi fanami kina (chociaż upewnij się, że znajdziesz wersję z dubbingiem zamiast z napisami, jeśli twoje dzieci nie potrafią jeszcze czytać).

Pinokio (1940)

W tym filmie istnieje poczucie zagrożenia - od okrutnych mistrzów marionetek, chłopców, którzy zamieniają się w osły i potwornego wieloryba - co sprawia, że od początku do końca jest to dreszczyk emocji. Jest też kilka klasycznych Disneyowskich piosenek, jak "When You Wish Upon a Star".

Śnieżka i siedem krasnoludków (1937)

To niesamowite, że przy całym tym postępie w technologii filmowej, pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany trzyma się równie dobrze. Ale Śnieżka nadal czuje się magicznie, jakbyś przeglądał historie starych bajek.

Sprawdź co jeszcze polecamy z kategorii Najlepsze Filmy Animowane

4 czerwca 2020 Rozrywka

0 Komentarze