Czy kolumny podstawkowe są droższe od podłogowych? Jakie wybrać?

4 października 2022 Rozrywka

Jakie głośniki najlepiej wybrać, małe czy duże? Pomożemy Ci wybrać odpowiednie głośniki. Pomożemy też wybrać odpowiednie głośniki i wskażemy, na co zwrócić uwagę. Omówimy również znaczenie wielkości pomieszczenia i preferencji muzycznych. Zapraszamy do dalszej lektury!

Najczęściej spotykana klasyfikacja to duże głośniki - duża przestrzeń, małe głośniki (małe pomieszczenie). Choć w telegraficznym skrócie jest to prawda, nie musi być ona wyznacznikiem naszych wyborów.

Jakie czynniki wpływają na wybór głośników?

Obecnie na rynku jest wiele głośników. Występują one w najróżniejszych wersjach, a każda z nich ma unikalne brzmienie i design. Jeśli dysponujesz budżetem i stoisz przed decyzją, jakie głośniki kupić, możesz wybierać spośród kolumn podłogowych, które są tańsze, lub głośników półkowych, które kosztują więcej, znanych również jako monitory.

Wielkość pomieszczenia nie jest jedynym czynnikiem, który wpłynie na wybór głośników.

  • Ważna jest regularność lub jej brak w pomieszczeniu;
  • Rodzaj muzyki, której słuchamy najczęściej;
  • Sposób, w jaki korzystamy z systemu i okoliczności, w jakich będzie on używany.
  • Optymalne wrażenia estetyczne

To tylko jedne z wielu czynników. Jest ich znacznie więcej, ale są to najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego systemu głośnikowego.

Wielkość pomieszczenia

W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę wielkość pomieszczenia. Monitory mogą być stosowane w pomieszczeniach większych niż 20m2, a czasem nawet 25m2. To założenie jest często spotykane. Ale, czy w takich pomieszczeniach można jeszcze stosować duże kolumny podłogowe? Można. Można, ale zalecam ostrożność. Z monitorów możemy uzyskać odwrotny efekt. Problematyczny może być również bas wydobywający się z głośników. Jeśli już jesteśmy przy dnie. W tym miejscu należy się zatrzymać. W głośnikach podstawkowych występuje on na ogół rzadziej. Dlatego to właśnie ich najczęściej obawiamy się przed zakupem. Nie jest to słuszna obawa, ponieważ dobre kolumny podstawkowe wyprodukują optymalną ilość. Co więcej, wyższa seria może dostarczyć basu z większym zróżnicowaniem niż niższa seria. Jednak duże kolumny mogą go produkować w tak dużych ilościach, że może on zagłuszyć wszystko inne w pomieszczeniu, a jego charakterystyka jest daleka od zadowalającej. Kolumny podstawkowe znajdziesz w ofercie sklepu https://salony.nautilus.net.pl/produkty/kolumny/podstawkowe/

Regularność pomieszczenia

Omówmy teraz kwestię regularności pomieszczenia. Może ona mieć znaczący wpływ na akustykę w naszym pomieszczeniu i często wpływa na wybór głośników. Głośniki podstawkowe są najlepszym wyborem, jeśli pomieszczenie jest prostokątne, o wymiarach 7m x 3m. W takich przypadkach odradzałbym nawet głośniki podłogowe, ponieważ bas jest prawie zawsze nieprzyjemnie słyszalny.

Określenie akustyki w danym pomieszczeniu może być trudne. Dlatego metoda prób i błędów jest najlepszym sposobem na złagodzenie tego typu dolegliwości w warunkach domowych. W naszych salonach są dostępni specjaliści, którzy służą pomocą. Aby pomóc Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania, oferujemy wizyty domowe.

Kolumny podstawkowe

Wybierz głośniki na podstawie swojej ulubionej muzyki

Muzyka może również wpłynąć na rodzaj głośników, których potrzebujemy. Głośniki podstawkowe to świetny wybór dla jazzu, soft rocka i innych pokrewnych gatunków. Standy, które są droższe, będą brzmiały bardziej wyraziście i szczegółowo. Powiedziałbym nawet, że szlachetniej. Bas jest jednak kluczowy w pewnych sytuacjach, takich jak rap, muzyka elektroniczna i tak dalej. W muzyce elektronicznej, rapie kolumny podłogowe mogą okazać się niezbędne. To jest szerokie stwierdzenie. Zapraszamy do posłuchania następujących pozycji.

Jak korzystamy ze sprzętu?

Dokonując zakupu należy zastanowić się, jak używamy sprzętu i jakie są okoliczności. Nie jest jednak niemożliwe, aby z takim sprzętem urządzić porządną "imprezę domową". Nasz sprzęt może z powodzeniem wspierać imprezę domową, jeśli podejdziemy do tego ze zdrowym rozsądkiem i będziemy ostrożni w podnoszeniu głośności. Duże kolumny podłogowzdolne do przyjęcia odpowiedniej ilości prądu będą w tym przypadku zdecydowanie wskazane.

Czy wygląd jest ważny?

Na koniec powinniśmy wziąć pod uwagę nasze osobiste upodobania oraz wygląd głośników. Choć podstawową funkcją głośników jest wytwarzanie jak najlepszego dźwięku, to często najważniejszy jest wystrój naszego salonu. Ten aspekt może często decydować o tym, czy zdecydujemy się na zakup tańszych głośników podłogowych, czy też wyższej klasy głośników stojących. W dużej mierze zależy to od indywidualnego gustu.

Powinniśmy być w stanie, po uwzględnieniu powyższych czynników, określić odpowiednie głośniki do naszego pomieszczenia.

4 października 2022 Rozrywka

0 Komentarze