Polskie Święta i festiwale

17 marca 2020 Rozrywka

Większość popularnych festiwali w Polsce wiąże się z zamiłowaniem do muzyki w kraju. Polskie święta i imprezy są stosunkowo nowoczesnymi wydarzeniami, które rozpoczęły się po uniezależnieniu się narodu od władzy sowieckiej w 1989 roku. Jazz jest punktem kulminacyjnym Festiwalu Jazzowego Zaduszki w listopadzie, a jednym z najważniejszych dni w kalendarzu jest Dzień Niepodległości, który obchodzi najbardziej odradzające się wyzwolenie od komunizmu.

Maraton Cracovia
Podczas wiosennego miesiąca kwietnia w Krakowie odbywa się kontynentalny maraton Cracovia. Jest to pełny maraton dla twardych biegaczy, a także krótsze dystanse dla innych.

Dzień Konstytucji
W 1791 r. opracowano i wprowadzono w życie drugą konstytucję Polski. Obchodzony 3 maja, dzień ten obejmuje wiele ciekawych uroczystości i jest powszechnie łączony z Dniem Pracy 1 maja.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej
Lipcowy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej jest wspaniałym sposobem na poznanie lokalnej kultury w Warszawie. Jest to jedno z najbardziej unikalnych wydarzeń w Europie, a na ulicach stolicy odbywa się wiele pokazów i spektakli na Twoich oczach.

Festiwal na Rozdrożach
Festiwal Rozdroża odbywa się co roku w lipcu w Krakowie. Impreza słynie z tego, że do Krakowa przyjeżdżają muzycy z całego świata, m.in. z takich krajów jak Mongolia, Izrael, Europa Wschodnia i Bliski Wschód.

Jazz na Starym Mieście
Jazz na Festiwalu Staromiejskim to uderzające wydarzenie muzyczne na żywo, które przyciąga tysiące miłośników sztuki z całej Polski i Europy. Odbywa się w sobotnie wieczory w lipcu i sierpniu, więc odwiedzający mają gwarancję ciepłej pogody na imprezę. Festiwal odbywa się na warszawskim Starym Mieście, a udział w nim jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Warszawie
Każdego roku w październiku tysiące osób przyjeżdża na Warszawski Festiwal Filmowy, co stanowi świetny sposób na poszerzenie granic i dotarcie do miłośników i gatunków filmowych na całym świecie. Filmy i pokazy oferowane są w wielu różnych miejscach, a w weekendy odbywają się liczne imprezy dla gości imprezy.

Święto Niepodległości
Prawdopodobnie największe i najważniejsze uroczystości w polskim kalendarzu, Dzień Niepodległości w listopadzie, to pomnik emancypacji Polski z rosyjskiej okupacji. Od początku lat 90-tych to wspaniałe święto obchodzone jest przez największe miasta i miasteczka na swój sposób. Warszawa jest jednak miejscem, w którym odbywają się fajerwerki, przedstawienia, jedzenie i przejażdżki po całej stolicy.

Jazzowy Festiwal "All Souls
Mieszczący się w Krakowie w listopadzie każdego roku festiwal jazzowy All Souls Jazz Festival przyciąga tłumy podczas całej swojej działalności. Wydarzenie to urosło do rangi jednego z największych i najbardziej znanych wydarzeń muzycznych w kraju.

17 marca 2020 Rozrywka

0 Komentarze