Słowacja jako idealny kierunek dla narciarzy

29 listopada 2022 Rozrywka

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i bogatej ofercie turystycznej nie trzeba jechać w Alpy, aby uprawiać sporty zimowe na najwyższym poziomie. To wszystko znajdziesz u Słowackich Sąsiadów – blisko i równie doskonałe warunki. W związku z tym trzeba przeżyć to samemu.

Słowacja jako świetny wyjazd na narty

Wysokie Tatry, czyli malownicze krajobrazy, a także kultowy ośrodek narciarski. Tatry Wysokie to przede wszystkim najwyższe szczyty Karpat i jeden z najpiękniejszych w Europie. Warto dodać, że to również najbardziej znany region narciarski Słowacji, który ma ośrodki narciarskie z dobrze utrzymanymi stokami, znakomitą bazą noclegową, a także świetną gastronomię.

Stary Smokovec, Tatrzańska Łomnica, Štrbské Pleso, co w takim wypadku najlepiej wybrać? Wybór należy przede wszystkim do Ciebie! Polecane są wszystkie te atrakcje, ponieważ to niezapomniane i aktywne wczasy z rodziną czy też przyjaciółmi. Najpopularniejszy ośrodek w słowackich Tatrach - Tatrzańska Łomnica, która oferuje narciarstwo w alpejskich warunkach- część ośrodka jest umieszczona na wysokości ponad 2000 m n.p.m.

Ciesz się słoneczną jazdą na nartach na Łomnickiej Przełęczy, na którą można wjechać nowoczesną kolejką gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy. Najwyższe, a także najbardziej strome zbocze Przełęczy Łomnickiej (2190 m n.p.m.) zadowoli nawet tych, którzy są najbardziej wymagającymi narciarzami - 1300 m różnicy wzniesień, gwarantowany śnieg, a także co najważniejsze, czyli najnowocześniejsze wyciągi krzesełkowe oraz gondolowe sprawiają, że jest to świetna trasa carvingowa najwyższej klasy. Wspaniała zabawa jest więc gwarantowana.

Warto zaznaczyć, że niedoświadczeni narciarze również znajdą coś dla siebie. W tym przypadku czeka na nich aż blisko 6 km tras zjazdowych.

Najstarszy ośrodek i uzdrowisko w słowackich Tatrach – Stary Smokowiec urzeka stylowym, a także klimatycznym budynkiem. Jest polecany, ponieważ oferuje szeroką gamę tras czy też wspaniałych atrakcji odpowiednich zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Także narciarze początkujący oraz średniozaawansowani znajdą coś dla siebie.

Popularnością cieszy się również najdłuższy tor saneczkowy na Słowacji. Jest taki popularny, ponieważ można z niego  skorzystać nawet po zmroku. Tego rodzaju trasa ma długości ponad 2,5 km i rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki linowej na Hrebienok, a kończy w centrum kurortu. W ośrodku znajduje się również tor do snowpark oraz snowtubingu, a także jazda na  skuterze śnieżnym.

Štrbské Pleso to miasto w Tatrach. Co roku są tu zawody Pucharu Europy, a także Pucharu Świata FIS. Ma prawie 9 km lekkich, a także tych średnich tras zjazdowych. Posiada również 7 wyciągów. Tego rodzaju trasy są świetnie i profesjonalnie przygotowane. Narty Słowacja - wyjazd zorganizowany to świetny wybór dla każdego kto kocha narciarstwo i nie tylko. To również świetna opcja dla osób, które nie lubią organizować wyjazdów na własną rękę, a wolą zostawić to w rękach biura podróży, a samemu po prostu cieszyć się wyjazdem.

Słowacja dla narciarzy - podsumowanie

Górzyste regiony Słowacji zapewniają doskonałe warunki do jazdy na nartach na wielu różnych wysokościach. Popularne miejsce narciarskie ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, dzięki której wyjazdy są wygodne i komfortowe. Także naturalne piękno Słowacji sprawia, że jest to idealne miejsce na narty.

Słowacja jest popularnym celem turystycznym ze względu na swoje wspaniałe naturalne piękno i ośrodki narciarskie. Jedne z popularnych to na przykład  Škofjelcik czy też Malé Stráne, ale jest też wiele innych.

Biorąc pod uwagę liczbę ośrodki narciarskie, jakość widokową, przystępność cenową oraz techniczną stoków, Słowacja to wręcz prawdziwa gratka dla narciarzy.

Artykuł partnera

29 listopada 2022 Rozrywka

0 Komentarze