Jaka jest alternatywa dla siłowni?

3 października 2022 Sport

Powoli zbliżają się święta i inne związane z nimi dni wolne. Dotyczą one nie tylko osób pracujących w handlu i usługach, ale także pracowników siłowni i klubów fitness - trenerów, recepcjonistów etc. Jestem zdruzgotana, że siłownia, na którą chodzę od lata, zostanie zamknięta na kilka kolejnych dni. Oznacza to, że nie będę mogła zrealizować dwóch zaplanowanych na ten okres treningów. Nie chcę stracić wyników, które udało mi się osiągnąć, więc szukam alternatywy dla siłowni. Ponieważ wszystkie dotychczasowe treningi trenowałem na siłowni, nie mam w domu żadnego sprzętu. Co powinienem zrobić?

Zanim zaczniesz panikować i grozić wieszaniem psów na właścicielach lub pracownikach siłowni (jak oni śmią zamknąć moją siłownię/fitness! Ważne jest, by zdać sobie sprawę ze skali problemu. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej popularny okres, jeśli chodzi o dni wolne od pracy. Dni wolne od pracy w tym czasie to 25-26 grudnia. Większość siłowni i klubów fitness będzie otwarta 24 grudnia. Alternatywnie, niektóre kluby mogą mieć zmniejszone godziny pracy. Oznacza to, że możesz opuścić tylko dwa treningi. Czy to zbyt wiele?

Sport amatorski czy profesjonalny?

Wszystko zależy od definicji systematycznej aktywności fizycznej danej osoby. Osoba, która uprawia sport zawodowo i trenuje niemal codziennie, może czuć potrzebę pominięcia dwóch dni treningowych. Jeśli ktoś trenuje "dla siebie", to wykonanie tylko kilku treningów w tygodniu nie spowoduje zakłócenia procesu treningowego.

Jakie sporty są świetną alternatywą dla siłowni? Sprawdź wchodząc na https://fakty-sportowe.pl/porady-sportowe/wrsp/jakie-sporty-sa-swietna-alternatywa-dla-silowni.html

Co z brakującym sprzętem?

Większość osób, które ćwiczą tylko na siłowni lub w klubie fitness, nie posiada w domu żadnego sprzętu. Co należy zrobić w takiej sytuacji Należy pamiętać, że masa ciała jest doskonałym obciążeniem. Choć niektórzy mogą twierdzić, że nie jest to wystarczający ciężar, należy pamiętać, że podczas "pompek" można podnieść ciało o około 80% jego masy. Osoby bardziej kreatywne mogą stworzyć sprzęt treningowy z urządzeń gospodarstwa domowego. Woda, piasek czy wiadra mogą posłużyć jako hantle. Duży młot może zastąpić odważnik, znany również jako kettlebell, giria lub giria.

Ćwiczenia cardio

Raczej cardio niż trening z ciężarami

Inną popularną opcją jest połączenie treningu siłowego z treningiem cardio. Możesz wykonywać ćwiczenia siłowe, ale zamiast biegać, możesz jeździć na rowerze, łyżwach, rolkach lub uprawiać jogging. Jeśli pogoda na to pozwala, można nawet pływać. Jeśli bieganie nie jest czymś, co sprawia nam przyjemność, jest zima, rower leży w piwnicy, najbliższe lodowisko zostało zapełnione po brzegi. Możemy jeszcze wybrać się na miły, powolny spacer. Taka forma "treningu" z pewnością spodoba się naszej drugiej połówce.

Inne ćwiczenia cardio

Jeśli uważasz, że ciągłe bieganie jest nudne lub zbyt intensywne, to gra biegowa jest dla Ciebie. Polega ona na ciągłym biegu przerywanym zmianami tempa (na przykład przyspieszeniami i startami), a także na ćwiczeniach siłowych wykorzystujących ciężar ciała (na przykład podciąganie się na gałęzi z drzewa) i ukształtowanie terenu (na przykład przeskakiwanie przez rów).

3 października 2022 Sport

0 Komentarze