Glinka do lakieru: co to jest? Jak używać glinki do lakieru?

8 lutego 2021 Styl życia

Zanieczyszczenia, których w powietrzu nie jest mało, na drogach, a także kwaśne deszcze czy też pozostałości owadów, z czasem powodują spore utlenianie samochodowego lakieru, a więc po prostu jeszcze niszczenie się. Wydaje nam się zazwyczaj, że w sposób prawidłowy dbamy o swój samochód oraz, że wystarczy w zupełności umycie karoserii, aby się pozbyć wszelkich zabrudzeń. Owszem, woda połączona z dobrym szamponem sprawi, że nasze auto będzie czyste. Jednak nierzadko się okazuje, że to tylko i wyłącznie pozory.   Bardzo dobrym pomysłem będzie wykonanie niezmiernie prostego testu. Jeśli przejeżdżając palcem po powierzchni lakiery wyczujemy, że on chropowaty, to oznacza to, że w porach się osadziły cząsteczki brudu,które nie sposób jest zniwelować przy pomocy takiego prostego mycia. Bezpiecznym oraz także niezastąpionym rozwiązaniem jest użycie glinki tytułowej. Jeśli nas interesują aspekty chemiczne, to glinka jest niczym innym jak po prostu mieszanka polibutenu oraz także cząsteczek ściernych. Nie należy się tutaj absolutnie obawiać owych właściwości ściernych glinki, ponieważ są one na tyle delikatne, że nie uszkodzą struktury lakieru, a tylko poradzą sobie z oczyszczeniem dogłębnym lakieru.

Glinka stosowana w rozsądny sposób z całą pewnością da nam niezmiernie rewelacyjne rezultatu. Wybierając glinkę przede wszystkim należy zadbać o to, aby była ona dostosowana do rodzaju oraz także potrzeb naszego lakieru. Glinka bardziej "agresywna" się sprawdza w przypadku samochodów starszych, gdzie poradzi sobie wręcz genialnie ze starymi oraz mocno osadzonymi zabrudzeniami czy też procesem polerowania. Wybór glinki delikatnej będzie świetnym pomysłem, jeśli mamy w planach oczyszczanie regularne nowych pojazdów czy też przygotowanie powierzchni przed ręcznym polerowaniem lekko-ścierną, wykańczającą polerską pastą, nada się także do stosowania bezpośrednio przed cleanerami oraz zabezpieczeniem warstwą wosku czy też sealantu. Szeroki wybór glinek znajdziesz w ofercie na https://sklep.motogo.pl/glinki-i-lubrykanty-c23.

Jak poprawnie używać glinki do lakieru?

Najrozsądniej jest to robić dwa czy też trzy razy do roku. Mamy oczywiście na myśli pojazdy, które są na co dzień użytkowane. Ważne jest to, aby oczyścić lakier przed zimą, zanim go zabezpieczymy woskiem czy też selantem oraz także na wiosnę, aby się koniecznie pozbyć zanieczyszczeń wynikających z piasku, błota pośniegowego czy też soli. Pod absolutnie żadnym pozorem nie wolno nam pomijać procesu glinkowania, jeśli mamy zamiar wykonać samą korektę lakieru.

Sama glinka to jednak jeszcze nie wszystko. Aby była ona o wiele bezpieczniejsza dla naszego lakieru, to potrzebuje czegoś, dzięki czemu będzie mogła ona gładko się przesuwać po powierzchni lakieru. Do tego będzie nam potrzebny lubrykant, który na pewno zwiększy poślizg glinki, co ograniczy znacznie ryzyko zarysowania lakieru. W tymże celu użyć możemy wody zmieszanej bezpośrednio z lakierem, którą aplikować będziemy przy pomocy butelki ze sprayem czy też quick detailera rozcieńczonego z wodą, koniecznie w proporcji jeden do jednego.

Jak używać glinki do lakieru?

Jeśli chodzi o sam proces glinkowania to jest on niesamowicie skuteczny, jak i także prosty. Warto się skupić na dosłownie kilku bardzo prostych zasadach. Oczywiście pracujemy na powierzchni oczyszczonej wstępnie przy pomocy samochodowego szamponu. Glinkowanie przeprowadzona się w miejscu chłodnym oraz zacienionym. Glinkę o masie dwustu gramów dzieli się koniecznie na cztery równe części. Z jednej części należy uformować kuleczkę. Produkt ten pod wpływem mechanicznego działania oraz także ciepła naszych rąk zmieni znacznie swoją formułę na o wiele bardziej miękką, jak i także plastyczną.

Glinkę dobrze wyrobioną należy spłaszczyć oraz tworzyć z niej placek płaski. Zwilżamy powierzchnię niewielką przy pomocy lubrykantu, a później stosujemy proste ruchy. Tym samym przesuwamy po owym fragmencie glinką uformowanym. Działa dzięki temu w sposób delikatny, gładko po lakierze glinką przeciągając.

Skuteczne najczęściej będą trzy czy też cztery przeciągnięcia, po których przy pomocy opuszka palca sprawdzamy, czy powierzchnia jest gładka. Czynność należy powtórzyć fragmentarycznie na całej powierzchni lakieru. W przypadku zabrudzenia glinki, ponowić należy proces, o którym było już dokładnie napisane w puncie numer 5. Jeśli z kolei glinka upadła nam na ziemię, to takowy kawałek się po prostu wyrzuca. Lakier oczyszczony myjemy ponownie przy pomocy szampony, aby się pozbyć wszelkich pozostałości zanieczyszczeń wyciągniętych.

8 lutego 2021 Styl życia

0 Komentarze