Jakiego typu meble powinien wykorzystywać salon barberski?

9 stycznia 2023 Styl życia

Masz w planach otwarcie salonu fryzjerskiego lub salonu kosmetycznego? Być może szukasz możliwości otwarcia salonu fryzjerskiego w swoim salonie fryzjerskim. To świetny pomysł! Jest to świetna decyzja! Możesz być pewien, że w Twoim salonie fryzjerskim pojawi się wielu klientów zainteresowanych pielęgnacją i utrzymaniem brody. Dowiedz się, jak urządzić salon fryzjerski i jakie meble barberskie powinieneś wybrać.

Salon barberski - szczegóły i historia

Atmosfera salonu barbershop jest tym, co odróżnia go od innych salonów fryzjerskich. Jest to miejsce, w którym klientami są wyłącznie mężczyźni. Ważne jest, aby stworzyć relaksującą atmosferę. Dobrze dobrane meble barberskie mogą zrobić dużą różnicę w tym, jak wygląda salon.

Skąd wzięły się salony barberskie? Historia

Barberzy sięgają średniowiecza, choć wtedy jeszcze nie istniały pod tą nazwą. Barberzy początkowo zajmowali się przycinaniem brody, ale nie od razu. Początkowo zajmowali się przede wszystkim wykonywaniem zabiegów chirurgicznych. O brody zaczęli dbać później, gdy opłacało im się rozszerzyć działalność.

Słupek barberski (barber pole). Jest to niezbędny element wyróżniający każdy barbershop. Jego charakterystyczne kolory są ściśle związane z historią barbershopów. Kolor czerwony kojarzy się z krwią, natomiast biały symbolizuje bandaże. Kolor niebieski został prawdopodobnie dodany przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Kolory te można zobaczyć zarówno na słupie (często podświetlanym), jak i na szyldach barbershopów. Dowiedz się więcej o meblach barberskich na https://meblebarberskie.pl/

Współczesne salony barberskie

Staromodne barbershopy kojarzą się z eleganckimi strojami i mężczyznami z długimi, brylantynowymi fryzurami. Współczesne barbershopy wyglądają nieco inaczej niż na tym obrazku. Wiele z nich utrzymanych jest jednak w stylu retro, który pozwala nam na podróż w czasie. Brzmi to wyjątkowo? Barbershopy są właśnie takie. Oferują wyjątkowe otoczenie, które przyciąga ludzi nieoczywistym urokiem.

Barber shop

Strefy w salonie fryzjerskim

W swoim salonie fryzjerskim powinieneś mieć kilka stref, które pozwalają na relaks, wygodną pracę i komfort zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów.

  • Recepcja fryzjerska - Jest to serce salonu. Klienci mogą tu dokonywać płatności lub umawiać się na wizyty. To także miejsce, w którym mogą być przechowywane dokumenty, Twój telefon i komputer. W recepcji salonu fryzjerskiego możesz przechowywać dokumenty, kasę fiskalną i inny sprzęt elektroniczny.
  • Strefa pracy fryzjera -  to krzesło i konsola, które służą do obsługi myjki. To najważniejszy obszar w Twojej pracy - będziesz tu wykonywał wszystkie zadania fryzjerskie.
  • Poczekalnia fryzjerska - oczekiwania jest równie ważna jak miejsce pracy. Bez niej salon fryzjerski nie będzie przyjazny. Poczekalnia w salonie jest kluczowa, ponieważ to tutaj klienci spędzają czas w oczekiwaniu na strzyżenie, zarost czy pielęgnację włosów. Powinna się tam znaleźć wygodna kanapa lub fotel, a także stolik kawowy. Wiele salonów fryzjerskich oferuje kawę, herbatę lub napoje alkoholowe. Niektóre oferują nawet możliwość gry w karty i szachy. Klienci mogą się dobrze bawić w przyjaznym otoczeniu i czuć się jak podczas wizyty u przyjaciela. Atmosfera salonu fryzjerskiego jest kluczem do budowania relacji z klientami.

Meble barberskie wykonywane na zamówienie

Aranżacja salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego to niemalże to samo. Każdy salon ma swoje własne strefy. Warto jednak zauważyć, że każdy salon ma swój własny dział na meble barberskie.

Urządzając salon fryzjerski należy mieć na uwadze zarówno ogólne zasady aranżacji, jak i dobro klienta.

Meble do salonu fryzjerskiego powinny być wygodne. Dzięki temu klienci będą czuli się bardziej swobodnie podczas wizyty w Twoim salonie. Fotel jest najważniejszym elementem każdego salonu.

Fotel fryzjerski to wygodne i użyteczne narzędzie, z którego możesz korzystać zarówno Ty, jak i Twoi klienci. Musi być zdolny i mieć możliwość odchylania się do półleżącej pozycji, abyś mógł pielęgnować brodę w całkowitym komforcie. Fotele barberskie są projektowane tak, aby były całkowicie ergonomiczne, co oznacza, że dopasowują się do ciała osoby, która z nich korzysta. Warto rozważyć model z wbudowanym podnóżkiem i miękkimi podłokietnikami, a także regulowanym zagłówkiem. Te udogodnienia są standardem w nowoczesnych fotelach barberskich.

Stylowe konsolety barberskie

Salon fryzjerski ma niepowtarzalny klimat, więc warto wybrać wyjątkowe meble. Konsole barberskie w stylu retro wyróżniają się wyjątkowym kunsztem wykonania i doskonale wpisują się w stylistykę retro. W zależności od przestrzeni możesz wybrać konsoletę jedno- lub dwustanowiskową. Nie musisz kupować osobnej umywalni. Większość konsolet fryzjerskich jest dostarczana z umywalką. Dobrym pomysłem jest dodatkowe oświetlenie wokół konsoli. Dzięki temu praca będzie znacznie łatwiejsza.

Meble barberskie - wygoda pracy

Wygoda to ważny aspekt przy zakupie mebli fryzjerskich. Przyda Ci się pomocnik fryzjera oraz stołek fryzjerski. Ta niewielka szafka na kółkach ułatwi i usprawni Twoją pracę. Dzięki tej małej szafce na kółkach zawsze będziesz miał pod ręką odpowiedni sprzęt i akcesoria. Taborety fryzjerskie pozwolą Ci się zrelaksować podczas wykonywania pracy.

9 stycznia 2023 Styl życia

0 Komentarze