Słyszałeś już o kołdrach obciążeniowych? Te mogą rzeczywiście znacznie poprawić jakość codziennego życia. Sprawdź, jakie fakty i mity krążą na temat tych innowacyjnych wyrobów medycznych.
Kołdry obciążeniowe - tak czy nie?
Nie ma wątpliwości, że kołdry obciążeniowe działają. Potwierdzają to liczne badania, terapeuci oraz przede wszystkim - użytkownicy. "Śpię o wiele lepiej", "Nie mam już problemów z zasypianiem", "Szybciej się uspokajam" - to tylko kilka przykładowych opinii klientów, którzy zakupili kołdry sensoryczne ze sklepu internetowego https://kolderka.net. Narzuty te polecane są także dzieciom, np. bardzo nadpobudliwym, które mają problemy z zaśnięciem. Terapeuci włączają też kołdry obciążeniowe w leczenie np. przy ADHD czy autyzmie.
Jak działa narzuta sensoryczna? Swoim ciężarem rozkłada się równomiernie po całym ciele naciskając na ciało wywołując tzw. czucie głębokie. Dzięki temu ciało wycisza się i relaksuje. W związku z rosnącą popularnością kołder obciążeniowych, pojawia się coraz więcej nie tylko faktów na ich temat, ale też niestety szkodliwych mitów. Wyłuskaliśmy te najważniejsze. Sprawdź je, a po więcej informacji sięgnij na kołderka.net.
Kołdra obciążeniowa jest dla każdego
Nie. Istnieje sporo przeciwwskazań do stosowania kołdry obciążeniowej. Ta nie powinna być stosowana przez osoby mające problemy z układem oddechowym czy krwionośnym. Może być szkodliwa również dla pacjentów z problemami mięśniowymi i stawów. Inne przeciwwskazania to:
- epilepsja,
- nadciśnienie,
- problemy skórne,
- niektóre alergie.
Przed zakupem kołdry obciążeniowej warto podpytać specjalistę, czy w naszym przypadku jest to dobre rozwiązanie.
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna kołdra sensoryczna
Rzeczywiście, każdy powinien mieć indywidualnie dobraną kołdrę, przede wszystkim do swojej masy ciała.
Kołdra obciążeniowa jest na całą noc
Tak i nie. Na początku nie należy spać pod kołdrą obciążeniową całą noc. Warto przyzwyczajać się do tego rozwiązania zaczynając od ok. 30 minut. Z czasem zwiększamy czas użytkowania. Kołdra sensoryczna sprawdza się, szczególnie na początku, podczas krótkiego relaksu czy po prostu popołudniowej drzemki. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy docelowo warto spać pod kołdrą obciążeniową całą noc czy nie. Wiele zależy od konkretnej osoby, jej doznań i potrzeb.
Im większa kołdra sensoryczna tym lepiej
To mit. Zbyt duży rozmiar nie jest dobrym wyborem. Narzuta musi być dostosowana do naszego wzrostu. Za duży rozmiar oznacza większą wagę i np. trudności ze zdjęciem kołdry.
Kołdra sensoryczna jest dla całej rodziny
I tak i nie. Tutaj należy powrócić do jednego z wcześniejszych punktów, czyli konsultacji ze specjalistą. Warto ją odbyć, szczególnie przy zakupie narzut dla dzieci.
Szukasz sposobu na poprawę jakości snu? A może zależy Ci na zmniejszeniu stresu lub bezpiecznym narzędziu do terapii Twojego dziecka? Sprawdź kołdry obciążeniowe. To innowacyjne rozwiązanie, które naprawdę się sprawdza.
Zostaw komentarz