Czy warto inwestować w nieruchomości w czasie koronawirusa?. Sprawdź historię cen nieruchomości na sasiedzki.pl

29 czerwca 2020 Wiadomości

Koronawirus w naszym kraju pojawił się w momencie, gdy rynek mieszkaniowy był w rozkwicie. Teraz jednak przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której problem epidemiologiczny zniknie po około 1-2 miesiącach to rynek mieszkaniowy będzie w stanie dość szybko wrócić do stanu, w którym znajdował się zanim ten problem się rozpoczął. Będzie to również możliwe dzięki temu, że obniżone zostały stopy procentowe NBP i jednocześnie pojawił się specjalny pakiet stymulacyjny dla gospodarki.

Rynek mieszkaniowy zaczyna wracać do normy

Warto podkreślić, że wbrew temu jakie są pozory to tak naprawdę zainteresowanie nowymi mieszkaniami w marcu 2020 nie spadło do zera. Dane pokazują, że rynek nieruchomości po pierwszym dość znaczącym szoku zaczął stosunkowo szybko wracać do normalności. O tym między innymi świadczą widoczne wyniki związane z wyszukiwaniem w drugiej połowie marca mieszkań w ramach portalu sasiedzki.pl. Okazuje się, że te wyszukiwania zaczęły rosnąć podobnie jak rośnie liczba zapytań wysyłanych do deweloperów.

Rynkowi pierwotnemu na pewno pomogło to, że zdecydowana większość deweloperów swoją ofertę stara się prezentować w sieci. Inwestorzy w związku z tym na nowe realia się przestawili i postawili na to, by pracowników kierować do obsługi zapytań internetowych. Ci, którzy pracowali w zamkniętych biurach przeszli na obsługę internetowych zapytań i jak się wydaje ten kierunek był faktycznie właściwy. Warto oczywiście podkreślić, że pracownicy deweloperów dość mocno zwracają uwagę na to, że duża cześć osób zainteresowanych mieszkaniami obecnie zarabia w tych branżach, które nie dotknęły w szczególności skutki związane z koronawirusem. Można tutaj mówić między innymi o branży IT., która cały czas ma się bardzo dobrze i może się rozwijać. Widoczne jest to również w zainteresowaniu ze strony Polaków, którzy obawiają się obecnie przechowywać w bankach większe sumy pieniędzy. To wszystko sprawia, że perspektywy jakie obecnie ma rynek mieszkaniowy wcale nie wyglądają najgorzej.

Znajdź wymarzone mieszkanie z Sasiedzki.pl

Po określeniu kryteriów czas na poszukiwanie odpowiedniej nieruchomości, która będzie spełniała oczekiwania. Niektórzy się tym męczą, dość szybko się do tego zniechęcają a to poważny błąd. Związane jest to z tym, że bardzo często przegląda się dużą ilość różnych nieruchomości, które nie będą spełniały wymagań. Aby sobie  z tym poradzić trzeba skorzystać ze strony, która będzie w stanie szybko wybrać te mieszkania, które pasować będą wymaganiom osoby poszukującej. W takim serwisie jak sasiedzki.pl będzie można znaleźć wiele informacji na temat różnych mieszkań. To również szansa na znalezienie różnych mieszkań. Wystarczy w serwisie określić jakich szuka się nieruchomości, jaka lokalizacja, jakie ceny i będzie można faktycznie wtedy otrzymać konkretne wyniki z nieruchomościami, które właśnie do tego wyszukiwania będą najlepiej dopasowane. W ten sposób znalezienie atrakcyjnej nieruchomości może okazać się łatwiejsze.

29 czerwca 2020 Wiadomości

0 Komentarze