Klucz pneumatyczny idealny do garażu

21 października 2020 Wiadomości

Choć kompresor olejowy nie jest duży, bez przesady można mówić o nim jako o bohaterze każdego warsztatu. Może być wykorzystywany nie tylko do pompowania kół, ale również do rozpylania farby i wydmuchiwania zabrudzeń. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie i temu, aby wykorzystywać go do napędzania innych narzędzi takich, jak choćby piaskarki, szlifierki i klucze pneumatyczne. Te ostatnie są szczególnie przydatne podczas prac wykonywanych przy samochodzie, w tym zwłaszcza podczas zdejmowania kół. Warto więc przeanalizować różne opcje decydując się na ich wybór.

Klucz pneumatyczny w domowym i profesjonalnym warsztacie

Klucz pneumatyczny to jedno z tych narzędzi, których nie powinno zabraknąć w żadnym warsztacie samochodowym, zakładzie wulkanizacyjnym oraz w studio zajmującym się detailingiem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby trzymać go także w przydomowym garażu, bo jest w stanie ułatwić wiele prac wykonywanych przy samochodzie. Sprawdzi się znakomicie podczas zmiany opon przed sezonem i w trakcie wymiany klocków hamulcowych. Będzie też wsparciem w czasie wykonywania innych czynności, które wymagają zdejmowania kół. Dobry klucz pneumatyczny jest w stanie odkręcić komplet śrub zdecydowanie szybciej niż ręczne klucze. Nie można też zapominać o tym, że ze względu na swój duży moment obrotowy, klucz taki przyda się również podczas wykonywania szeregu innych prac domowych. Klucz udarowy sprawdzi się tam, gdzie klasyczna wkrętarka jest już za słaba. Osoby, które lubią samodzielnie modyfikować samochód powinny więc wiedzieć, że dobry klucz pneumatyczny znacząco ułatwi im pracę.

Chicago Pneumatic

Szukając ciekawego rozwiązania warto zainteresować się ofertą, jaką tworzy dla swoich klientów amerykańska firma Chicago Pneumatic. Powstała ona już ponad sto lat temu będąc pionierem, a następnie jednym z wiodących producentów narzędzi pneumatycznych. Jej założyciel był mistrzem w odlewni zlokalizowanej w Milwaukee i błyskawicznie zorientował się, że mamy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem sektora na narzędzia tego typu. Jego droga do sukcesu była konsekwentna i przyniosła oczekiwane rezultaty. Na początku dwudziestego wieku produkowane przez firmę narzędzia były sprzedawane jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, w czasie drugiej wojny światowej firma odpowiadała z kolei za produkcję narzędzi, które później wykorzystywano do produkcji uzbrojenia. Gwałtowny rozwój firmy miał miejsce po zakończeniu konfliktu zbrojnego i dotyczył nie tylko samych Stanów, ale i Europy. Obecnie firma jest jednym z członków grupy Atlas Copco. Jej oferta obejmuje nie tylko narzędzia dla przemysłu, ale również te, które znajdują zastosowanie w górnictwie oraz w branży budowlanej. Poleca, między innymi, młoty pneumatyczne o zróżnicowanej wadze, wiertarki pneumatyczne, czyszczarki, ubijarki formierskie, a także sprężarki powietrza i wyburzeniowe zestawy hydrauliczne. Firma nieustannie się rozwija, a to sprawia, że obecnie mamy do czynienia z coraz to nowymi narzędziami czekającymi na kupujących.

https://sklep-warsztat.pl/jaki-klucz-pneumatyczny-do-garazu-wybrac/

21 października 2020 Wiadomości

0 Komentarze