Lefax - jak i kiedy stosować

24 czerwca 2020 Wiadomości

Lefax Pump-Liquid to produkt, w którym substancją czynną jest symetykon. Jego znakiem rozpoznawczym jest działanie, do którego dochodzi w układzie żołądkowo-jelitowym, co przyczynia się do natychmiastowego rozpadu pęcherzyków. Takie działanie sprawia, że możliwe staje się odprowadzanie gazów drogą naturalną. Składnik czynny produktu nie jest wchłaniany. Dochodzi do jego wydalenia w stanie niezmienionym. Wpływa to na jego bardzo dobrą tolerancję także w przypadku niemowląt i kobiet w ciąży.

Zastosowanie

Produkt jest wykorzystywany w sytuacji, w której dochodzi do nadmiernego wytwarzania gazów oraz gromadzenia się ich zarówno w przestrzeni żołądka, jak i jelit zwłaszcza, jeśli w tym samym czasie pacjent zmaga się z dolegliwościami jelitowo-żołądkowymi takimi, jak choćby uczucie pełności, wzdęcia albo uczucie napięcia w nadbrzuszu. Warto się nim zainteresować także wtedy, gdy pojawia się konieczność objawowego leczenia kolek u niemowląt oraz w przypadku nadmiernego wydzielania gazów, gdy mamy do czynienia z pacjentem po operacji. Produkt jest też skuteczny podczas przygotowywania pacjenta do badań diagnostycznych w obszarze brzucha. Nadmiar gazów może prowadzić do zaciemnienia utrudniającego prawidłowy odczyt wyników zarówno USG, jak i badania rentgenowskiego. Jest także skutecznym rozwiązaniem w przypadku połknięcia mydła w płynie, a także zatrucia mydłem.

Skład

Składnikiem czynnym jest symetykon. W jednym mililitrze zawiesiny można znaleźć 41,2 ml symetykonu. Poza nim w produkcie znajdują się: kwas sorbowy, sorbinian wapnia, Macrogol 6000, cyklaminian sodu, hydroksyetyloceluloza, krzemian glinowo-magnezowy, poli(oksyetylen)-25-trioleinian gliceryny, kwas cytrynowy, aromat bananowy, woda oczyszczona oraz sacharynian sodowy.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być stosowany w przypadku występowania reakcji alergicznej na którykolwiek z jego składników.

Dawkowanie

Preparat powinien być przyjmowany zgodnie z opisem znajdującym się na ulotce. Możliwe jest też stosowanie go w oparciu o informacje uzyskane od farmaceuty lub lekarza. Wskazane jest sięganie po zawiesinę podczas posiłków, choć dopuszcza się sięganie po nią również po posiłkach, a także przed udaniem się spać, jeśli pacjenta zmuszają do tego okoliczności. Zaleca się, aby preparat był przyjmowany w postaci nierozcieńczonej, jeśli zaś pojawia się konieczność jego rozcieńczenia, powinna być to zaledwie niewielka ilość cieczy. Lefax Pump-Liquid, ze względu na swoje właściwości, jest w szczególny sposób zalecany niemowlętom i dzieciom karmionym za pośrednictwem butelki. Bez obaw może być jednak przyjmowany także przez osoby starsze, także korzystające z protez zębowych. Preparat można bez większych problemów rozpuścić w tych pokarmach dziecięcych, które są podawane butelką. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby rozpuścić go w innych cieczach, w tym choćby w mleku. Jeszcze przed użyciem powinno się nim silnie wstrząsnąć. Czynność tę należy powtarzać za każdym razem, gdy ma być on zastosowany.

24 czerwca 2020 Wiadomości

0 Komentarze