Poznaj sposoby na optyczne powiększenie małej łazienki dzięki płytkom

27 marca 2020 Wiadomości

Gdy dysponujemy niewielką łazienką, szybko zaczynamy obawiać się o to, że urządzenie jej tak, aby zachwycała może okazać się trudniejsze niż początkowo się to nam wydawało. Na szczęście, dzięki kilku sprawdzonym pomysłom możemy przekonać się, że nie ma mowy o wyzwaniach, którym nie da się sprostać.

Pomysł pierwszy – nie bój się dużych płytek

Osoby, które przygotowują się do wyboru najlepszych płytek łazienkowych, niemal nigdy nie rozważają zakupu tych we większych rozmiarach. Wynika to z przekonania, że rozwiązania takie sprawdzają się przede wszystkim w pokojach kąpielowych, w niewielkim pomieszczeniu zaś także płytki ceramiczne powinny być małe. Tymczasem takie przekonanie nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Jeśli zdecydujemy się na płytki o dużej powierzchni, a jednocześnie zrezygnujemy z fug stawiając na rozwiązania posiadające regularne brzegi, uzyskamy ciekawy efekt jednolitej płaszczyzny. Optycznie zwiększy to łazienkę, a jednocześnie sprawi, że będzie ona wyglądała ciekawie i nieschematycznie.

Pomysł drugi – stawiaj na płytki odbijające światło

Nawet jeśli nie możemy zagwarantować sobie imponującej przestrzeni, powinniśmy pamiętać, że dysponujemy środkami, które mogą tworzyć takie wrażenie. Jeśli więc nie wybraliśmy jeszcze łazienkowych płytek ceramicznych, zainteresujmy się przede wszystkim tymi, które odbijają światło. Owszem, kupując je należy liczyć się z tym, że utrzymanie ich w czystości będzie nieco trudniejsze niż miałoby to miejsce w przypadku płytek matowych. Jeśli jednak płytki będą odbijać i rozpraszać światło, pomieszczenie zacznie sprawiać wrażenie nie tylko większego, ale i bardziej przytulnego. Efekt można zresztą wzmocnić wybierając odpowiednie oświetlenie.

Szukasz oryginalnych płytek łazienkowych ? Sprawdź ofertę na https://modnalazienka.pl/ >>

Pomysł trzeci – nie boj się jasnych, zimnych kolorów

Wiele osób podchodzi z ostrożnością do jasnych ścian i podłogi w łazience obawiając się, że sprawią one, że pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie nieprzyjemnie sterylnego. Z pewnością jednak nie musi tak być. Płytki w jasnych kolorach optycznie powiększają przestrzeń, jeśli zaś wnętrze sprawia przez to wrażenie bardziej surowego, efekt można osłabić poprzez dodatki. Oczywiście, na osoby stosujące tę technikę optycznego powiększania łazienki czyhają też pułapki. Najpoważniejsza wiąże się z tendencją do stosowania grubych, kontrastujących fug. Taka szachownica tylko w teorii prezentuje się dobrze, w praktyce zaś może wpłynąć niekorzystnie na efekt, na uzyskaniu którego tak nam zależy.

Pomysł czwarty – nie bój się oryginalności

Płytki w małej łazience wcale nie muszą być „grzeczne”, jednolite i przeciętne, a niewielkie pomieszczenie nie musi sprawiać wrażenia ponurego. Jeśli więc podobają się nam hiszpańskie płytki Halcon znane właśnie ze swojej oryginalności, nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby z nich zrezygnować. Co więcej, to właśnie w niewielkiej łazience wysoka jakość stosowanych rozwiązań powinna mieć szczególnie duże znaczenie. Płytki ceramiczne Halcon są wyjątkowo solidne i odporne na uszkodzenia, cieszą więc oczy przez długie lata.

27 marca 2020 Wiadomości

0 Komentarze