Smartfony Xiaomi

7 kwietnia 2020 Wiadomości

Produkty z Chin na ogół kojarzone są z niezbyt dobrą jakością, niemniej tego samego nie można zdecydowanie powiedzieć o smartfonach Xiaomi, które mają zdecydowanie więcej zwolenników, aniżeli przeciwników. Co nas przyciąga do produktów tejże marki? Na pewno dobra jakość w odpowiedniej cenie. Jeżeli chcemy posiadać urządzenie podobne do iPhone'a, ale mamy dużo mniejszy budżet, możemy skusić się na model smartfona Xiaomi z wyższej półki, którego parametry są nierzadko niezwykle podobne do parametrów dotyczących konkurencyjnych firm. 

Wybitny stosunek jakości do ceny

W ogólnej opinii smartfony marki Xiaomi, uważane są za jedne spośród najbardziej opłacalnych. Trudno się będzie z tym nie zgodzić, tym bardziej jeśli zwracamy uwagę na ceny takich modeli, jak chociażby Redmi Note 8 Pro albo Xiaomi Mi 9. 

Nawet oferta cenowa Xiaomi Mi 10, chociaż zauważalnie wyższa, aniżeli w wypadku poprzednika, ciągle pozostaje atrakcyjna, tym bardziej jeżeli zestawimy ją z ceną Galaxy S20 Ultra. Oczywiście, Samsung może być lepszy, ale czy aż o 2 tysiące złotych? 

Mówi się, iż Xiaomi wprowadza w życie plan uczynienia ze swoich telefonów Mi marki premium i oczywiście podniesienia ich cen, ale pozostawia przy tym alternatywę dla klientów w postaci POCO i Redmi, które mają za zadanie przejąć politykę dobrych cen. 

Xiaomi zdecydowanie nie oszczędza na podzespołach

Mniej zorientowani użytkownicy mogą łączyć bardziej wydajne procesory z wysoką ceną niemniej jednak w wypadku Xiaomi jest inaczej. Xiaomi raczej rzadko oszczędza na elementach i montuje w swoim telefonach jednostki mające ponadprzeciętną dla konkretnej klasy cenowej wydajności. Do tego dorzuca także - w ramach możliwości - naprawdę szybkie kości pamięci. 

Nie tylko flagowce mogą mieć potężne wyposażenie. Najlepszym na to przykładem będzie Xiaomi Redmi Note 8 Pro, który został wyposażony w układ MediaTek helio G90T, który miażdży w syntetycznych testach większość spośród konkurencji, a przy tym ma podobną do nich cenę. 

Niektórzy powiedzą, że to wyłącznie cyferki, które nie są zbyt znaczące. Nie do końca można się z tym zgodzić. Dzięki zastosowaniu podzespołów z najwyższej półki (w chwili premiery), niemalże trzyletni Xiaomi Mi 6, nadal jest szybki niczym błyskawica i i udowadnia, iż nie tylko flagowce mogą dobrze działać po długim czasie ich użytkowania. 

Xiaomi bardzo szybko reaguje na rynkowe trendy i bywa dość innowacyjne

Wbrew temu, co może się wydawać, Xiaomi nie tylko dyskusje modne rozwiązania z flagowce, dzięki czemu jego smartfony mogą podążać za trendami, ale również stara się je sam wyznaczać. Na przykład, to właśnie firma Xiaomi jako pierwsza wzięła się za tworzenie bezramkowych smartfonów i dzięki modelowi Mi Mix wyznaczyli drogę konkurencji. 

W później wypuszczonym na rynek modelu Mi Mix 2 pojawiła się następna ciekawostka - aparat do selfie umieszczony na belce pod ekranem. Takie rozwiązanie nie zostało skopiowane przez inne przedsiębiorstwa, bowiem i spora część spośród klientów miała wobec tego mieszane uczucia, niemniej z pewnością był to ciekawy pomysł na kolejne pozbywanie się zbytecznych ramek. 

7 kwietnia 2020 Wiadomości

0 Komentarze