Wkrętarki pneumatyczne - działanie i zalety

28 października 2020 Wiadomości

Gdy pracujemy na wyjątkowo twardych materiałach, musimy pogodzić się z tym, że nie obejdziemy się bez wkrętarki o zwiększonej mocy i napięciu. Wkrętarka taka musi mieć jednak również specjalny silnik, dzięki któremu możliwe stanie się wykonanie tego rodzaju prac. Nie wszystkie rozwiązania spełniają tego rodzaju kryteria, wkrętarka pneumatyczna z pewnością jednak będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród domowych majsterkowiczów. Chętnie kupują ją także firmy budowlane oraz inni specjaliści zwłaszcza, jeśli pracują z mocnymi tworzywami takimi, jak choćby beton. Naprawdę duże możliwości tego urządzeni sprawiają przy tym, że niemal zawsze możemy mówić w odniesieniu do niego o satysfakcjonującym zakupie.

Wkrętarka pneumatyczna i jej specyfika

Gdy mówimy o samym sposobie wykorzystania wkrętarki pneumatycznej, możemy mieć pewność, że nie ma w jego przypadku różnic w odniesieniu do standardowych urządzeń. Główną funkcjonalnością takiego narzędzia powiązanie więc wkręcanie i wykręcanie wkrętów. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są także wiertarko-wkrętarki, których dodatkowym atutem jest możliwość wiercenia otworów. Skoro jednak tak wiele jest podobieństw, czy możemy w ogóle mówić o różnicach? Okazuje się, że tak. Tu należy wspomnieć nie tylko o rodzaju zasilania, ale i o sposobie, w jaki produkowana jest energia niezbędna do tego, aby realizować przedstawione zadania. Wkrętarka pneumatyczna napędzana jest przez sprężone powietrze, a jego ciśnienie ma, w zależności od modelu urządzenia, od 5 do 10 barów. Taki sposób napędzania urządzenia jest możliwy dzięki instalacji pneumatycznej. Jej sercem jest silnik wirnikowy – najczęściej w formie turbinowej lub łopatkowej. Pozostałymi elementami instalacji są sprężarka lub kompresor, układ regulacji ciśnienia, zbiornik ciśnieniowy oraz różnego rodzaju przewody. Nie można zapominać też o mechanizmie odpowiadającym za to, aby sprężone powietrze dotarło bezpośrednio do narzędzia ułatwiając mu pracę.

Wkrętarka pneumatyczna i jej działanie

Gdy mówimy o działaniu wkrętarki pneumatycznej, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad mechanizmem silnika, który odpowiada za przepływanie sprężonego powietrza. Właśnie sprężone powietrze wprawia go w ruch, duże znaczenie ma przy tym prędkość przepływu, różna w zależności od tego, na jakiej klasy wkrętarkę pneumatyczną się zdecydujemy.

Jedną z największych zalet tego urządzenia jest jego niewielki rozmiar, bez porównania mniejszy niż ten, jaki charakteryzuje klasyczne urządzenia sieciowe. Wkrętarki pneumatyczne są jednak nie tylko mniejsze, ale i znacznie bardziej wydajne niż elektryczne. Pozwalają na pracę w wielu materiałach, można więc na nie liczyć także na placu budowy. Zdecydowanie mniejsza jest też waga wkrętarek, obecnie zaś zwraca się uwagę również na to, że są one przyjazne środowisku naturalnemu. Nie może być zresztą inaczej, skoro nie produkują spalin, a powietrze wraca do atmosfery poprzez specjalny wylot zlokalizowany przeważnie w rękojeści urządzenia.

https://pneumatyczne.net.pl/

28 października 2020 Wiadomości

0 Komentarze