Najpopularniejsze wydarzenia i festiwale, które można świętować w USA

20 marca 2020 Rozrywka

Stany Zjednoczone są znane z żywej natury i wesołości. Kraj o tak wielu stanach i każdy ma swoje własne popularne wydarzenia i festiwale do świętowania. Każda impreza ma swój urok i żywy charakter, świętując dziesięciolecia, a nawet wieki historii. Jeśli więc chcecie wziąć udział w którymś z popularnych festiwali lub imprez i jednocześnie chcecie cieszyć się urlopem, radzimy odpowiednio zaplanować urlop. Poniżej znajduje się lista wydarzeń, które mają być obchodzone w USA, w których ludzie mogą uczestniczyć podczas swoich wakacji.

1 - Sundance Film Festival (Park City, Utah)

Festiwal Filmowy Sundance odbywa się co roku w styczniu lub lutym w Park City Utah. Jest to największy niezależny festiwal filmowy w Stanach Zjednoczonych i jest organizowany przez Sundance Institute. Popularny festiwal przyciąga dużą liczbę niezależnych filmowców z całych Stanów Zjednoczonych i świata. Na imprezie prezentowane są również różne dokumenty, filmy fabularne i krótkometrażowe. Dla miłośników kina impreza ta jest obowiązkowym punktem wyjścia do zwiedzania sceny filmu niezależnego.

2 - Comic-Con International (San Diego, Kalifornia)

Comic-Con International to popularna impreza, która odbywa się co roku w San Diego w Kalifornii. W ramach tej popularnej imprezy odbywa się wielogatunkowa rozrywka i konwencje komiksowe. Dla miłośników animacji, komiksów, gier wideo i grafiki, impreza jest Mekką. Ale to, co sprawia, że Comic-Con musi być wydarzeniem, to wyszukane kostiumy, jak ludzie przebierają się za swoich ulubionych bohaterów komiksów i animacji. Comic-Con istoty w 1970 roku i wtedy został nazwany Złotym Stanem konwencji komiksowej.

3 - Super Bowl niedziela (Stadion Mercedesa-Benza w Atlancie, Georgia)

Niedziela Super Bowl to prawdopodobnie jedno z najbardziej znanych wydarzeń, które odbywa się w lutym każdego roku. W tym wielkim wydarzeniu dwie najlepsze drużyny z Placu Futbolu Amerykańskiego wyruszają, aby zdobyć sławne trofeum. W połowie meczu Super Bowl odbywają się występy takich gwiazd jak Beyoncé czy Madonna. Bilety są super drogie, ponieważ średnia cena może sięgnąć 5000 dolarów. Mecz zazwyczaj odbywa się na jednej z aren piłkarskich miast Sun Belt w USA.

4 - Mardi Gras (Nowy Orlean, Luizjana)

Mardi Gras to kolorowy i tętniący życiem karnawał, organizowany corocznie w lutym. Impreza ta ma swoje korzenie w średniowiecznej Europie. Mardi Gras został przywieziony do USA przez francusko-kanadyjskiego podróżnika Jean Baptiste Le Moyne Sieur De Bienville w 1699 roku. W 1703 r. świętowano pierwszy Mardi Gras. Dziś karnawał jest pełen kolorowych strojów, pływaków, rozrywki i pysznego jedzenia. Energiczna atmosfera imprezy zachęca do wspaniałej zabawy.

5 - Master Golf Tournament (sierpniowy Narodowy Klub Złoty, Gruzja)

Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej poszukiwanych imprez golfowych, która odbywa się co miesiąc w kwietniu. Impreza ta, epicki pokaz sportowego kunsztu, jest również jednym z czterech głównych wydarzeń w profesjonalnym golfie. Ze względu na swoją niezrównaną popularność, losy rozdawane są w drodze losowania loterii. Jeśli jednak nie uda się zabezpieczyć losów, można je obejrzeć w telewizji z innymi miłośnikami golfa. Turniej panieński został rozegrany w 1939 roku i był również transmitowany na żywo w radiu.

6 - Coachella (Empire Polo Club in Indio, California)

Coachella oficjalnie znana jako Coachella Valley Music and Arts Festival jest jedną z najpopularniejszych imprez muzycznych w USA. W tym tętniącym życiem wydarzeniu muzycznym uczestniczy wiele znanych osobistości, artystów i zespołów z całego świata. Znana jest również z mody, a każdy jest ubrany do perfekcji. Jeśli chcesz wziąć udział w festiwalu, zaplanuj odpowiednio swoje amerykańskie wakacje. Jest to jedna z najpiękniejszych imprez w całych Stanach Zjednoczonych.

7 - The Boston Marathon (Boston, Massachusetts)

Maraton Bostoński rozpoczęty w roku 1897 jest jednym z najstarszych maratonów na świecie. Odbywa się on corocznie i przechodzi przez kilka miast większego obszaru Bostonu w Massachusetts. Początkowo w maratonie brało udział tylko 15 osób, dziś jednak przyciąga on najlepszych profesjonalnych biegaczy z całego świata. Impreza odbywa się w Dniu Patrioty. Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem, rejestracja na imprezę rozpoczyna się we wrześniu każdego roku.

8 - Święto Niepodległości (w całych Stanach Zjednoczonych)

Święto Niepodległości obchodzone jest w całych Stanach Zjednoczonych 4 lipca. Dzień ten honoruje publikację Deklaracji Niepodległości. Obchodzony w całych Stanach Zjednoczonych, przygotuj się na pyszne grillowanie i niezakłóconą zabawę. Wieczorem odbywają się fajerwerki orkiestry symfonicznej znane jako Boston Pops Spectacular. Tak więc, jeśli chcesz być częścią tego wielkiego święta, to zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem, aby zwiedzić i cieszyć się wielkim festiwalem.

9 - Lollapalooza (Chicago, Illinois)

Dla miłośników muzyki pop i rockowej lub heavy metalowego buffu Lollapalooza w Chicago jest wydarzeniem muzycznym, w którym trzeba uczestniczyć. W festiwalu biorą udział artyści, tancerze, zespoły EDM i komedianci stand-up. Liczne zespoły z listy A także biorą udział w festiwalu muzycznym. Bilety i karnety są dostępne w różnych rodzajach, aby każdy mógł wziąć udział w wydarzeniu. Jeśli chcesz być częścią elektryzującej atmosfery i muzyki, radzimy odpowiednio zaplanować swój urlop.

10 - Burning Man Festival (Black Rock Desert, Północna Nevada)

Na Burning Man Festival trzeba polecieć na Black Rock Desert w północnej Nevadzie, gdzie impreza odbywa się co roku. Festiwal rozpoczął się w 1986 roku od prostego wypalenia drewnianej figury człowieka i od tego czasu festiwal ogromnie się rozrósł. Ta niesamowita impreza charakteryzuje się przyjaznymi ludźmi, unikalnymi instalacjami artystycznymi i wieloma innymi. Kolejną cechą charakterystyczną jest kultura daru, w której każdy uczestnik imprezy przynosi prezent dla swojego współtowarzysza. Przeżyj ten niesamowity festiwal i ciesz się wspomnieniami na całe życie.

20 marca 2020 Rozrywka

0 Komentarze