Jaki rower elektryczny wybrać?

27 lipca 2022 Sport

W związku z bogatą ofertą przeróżnych modeli rowerów elektrycznych na rynku pojawia się wiele wątpliwości pod tytułem, jaki model wybrać? Który sprawdzi się dla Ciebie idealnie? Jak wybrać urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania? W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje!

Czym rower elektryczny różni się od klasycznego modelu?

Rower elektryczny pod względem wyglądu nie różni się zbytnio od tego klasycznego. Jest jednak kilka znacznych kwestii, które sprawiają, że prędzej przyrównamy e-rower do skutera niż do zwykłego jednośladu.

E-bike, jak sama nazwa wskazuje, wyposażony jest w napęd elektryczny. Aby system wspomagania działał sprawnie, każdy model musi posiadać akumulator, silnik oraz sterownik. To właśnie z akumulatora motor pobiera odpowiednią moc i generuje energię. Stąd wynika różnica w prędkości. Podczas gdy tradycyjne rowery są zasilanie siłą mięśni, e-rower ułatwia kierowcy pokonywanie stromych wzniesień i osiąganie wyższej prędkości. Pamiętaj jednak, że zgodnie z przepisami na terenie Unii Europejskiej, rower elektryczny nie może poruszać z prędkością wyższą niż 25 km/h.

Niezaprzeczalną i zauważalną różnicą jest waga. Rower elektryczny charakteryzuje znacznie większa masa, która zazwyczaj osiąga 20-25 kg, co może stanowić problem, zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku.

Jeszcze jedną istotną różnicą jest cena. Podczas gdy klasyczny rower jesteśmy w stanie kupić do 1000 zł, e-bike to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych – w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy.

Jest jednak kilka kwestii, w których te dwa pojazdy zbytnio się od siebie nie różnią. Rower elektryczny podobnie jak zwykły nie podlega konieczności rejestrowania, jak również nie musi być on ubezpieczony. Dodatkowo e-rowerem możemy poruszać się po ścieżkach rowerowych, a w sytuacji, gdy akumulator całkowicie się rozładuje, nie stanowi to przeszkód, aby e-bike pełnił funkcję klasycznego roweru.

Kiedy warto zainwestować w rower elektryczny?

Pierwotnym założeniem rowerów elektrycznych było umożliwienie osobom starszym, z gorszą kondycją i problemami natury fizycznej szybsze przemieszczanie się, a jednocześnie również umożliwiało zażywanie trochę ruchu. Dodaje on komfortu, odciążając mięśnie w przypadku jazdy po stromych wzniesieniach, dzięki czemu poruszanie się staje się łatwe i przyjemne.

Obecnie e-bike’i są popularne wśród mieszkańców miast, którzy cenią sobie szybką komunikację, oszczędność czasu, zapewniając przy tym odpowiednią ilość ruchu. Rower elektryczny, umożliwia przedostanie się do każdego miejsca w mieście i nie zabiera przy tym czasu, który musielibyśmy poświęcić, stojąc samochodem w korkach.

Również przy obecnych cenach paliwach, które z dnia na dzień rosną, rower elektryczny to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić parę groszy. Przemieszczając się przy pomocy tego elektrycznego jednośladu, ominie nas także konieczność wydawania pieniędzy na bilety komunikacji miejskiej oraz miejsca parkingowe.

Rowery elektryczne KTM

Rower elektryczny KTM – hit na polskim rynku

KTM to austriacka firma, która od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji rowerów, motocykli, a także quadów oraz samochodów. Zaraz po wypuszczeniu pierwszego modelu rowerów elektrycznych KTM, zyskały one duży rozgłos i wkrótce stały się popularne na całym świecie, jako gwarant jakości.

Sklep posiada szeroki wybór, zarówno dla miłośników rowerów miejskich, służących do celów rekreacyjnych, jak również dla wielbicieli sportów ekstremalnych – ci będą z kolei potrzebować rowerów górskich, sportowych czy trekkingowych. Rowery elektryczne KTM to sprzęt wysokiej jakości. Jednoślady wykonane są w sposób precyzyjny i solidny, a dodatkowo ich produkcja ma miejsce w Europie.

Więcej informacji na temat tej marki, a także produktów, które posiada w swojej ofercie, znajdziesz na stronie mocnerowery.pl/rowery-elektryczne-ktm.html.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Wybór na rynku rowerów elektrycznych jest ogromny. Mówi się, że wraz z jakością rośnie cena. Ta reguła sprawdza się również w tym przypadku. Decydując się na kupno e-bike’u, warto kierować się opiniami innych użytkowników i wybierać sprawdzone marki, cieszące się renomą i uznaniem wśród użytkowników.

Przede wszystkim bierz pod uwagę bezpieczeństwo – wszystkie elementy składające się na konstrukcję roweru elektrycznego powinny być niezawodne i najwyższej jakości. Następnie trzeba odpowiedzieć na pytanie, w jakim celu rower będzie użytkowany i dla kogo przeznaczony. Do poruszania się po zatłoczonych ulicach miasta sprawdzi się miejski model. Natomiast do pokonywania nierównych terenów i stromych wzniesień warto postawić na bardziej specjalistyczny sprzęt – rower trekkingowy lub górski. Jednak bez względu na to, jakie są Twoje wymagania i oczekiwania co do tego urządzenia, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

27 lipca 2022 Sport

0 Komentarze